AZZA PSAZ-850G14 80+ Gold 850W Full Modular Power Supply, Black
★★★★★ 4.8 126 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by vtmorganhorse.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Total Power: 850 Watts
  • 80 Plus Efficiency: Gold
  • Fan size: 120 mm
  • AC Input Voltage: 100V-240V
  • Smart Fan Control: Rear button controls smart fan mode
UPC 827676014021
Brand AZZA
Wattage 850 watts
Fan Size 120 Millimeters
Model Name azza,psaz-850g14
Form Factor ATX
Item Weight 2.5 Kilograms
Manufacturer AZZA
Model Number PSAZ-850G14
Cooling Method Air
Number of Fans 1
Output Wattage 240
Item Dimensions 4.5 x 10.6 x 9.5 inches
Mfr Part Number PSAZ-850G14
Compatible Devices Personal Computer
Connector Quantity 1
Power Supply Design Full Modular
Warranty Description 1 year
Maximum Input Voltage 240 Volts
Minimum Input Voltage 100 Volts
System Bus Connector Type 20+4 Pin
Connector Type Used on Cable Molex
Global Trade Identification Number 04712839557353
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
126 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (110)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)