Telecommunication 24V Relay HRS1H-S-DC24V HRS1H-S-24VDC HRS1HSDC24V 1A 120VAC DIP6 2Pcs
★★★★★ 4.7 57 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by vtmorganhorse.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Circuit OpeningTelecommunication 24V Relay HRS1H-S-DC24V HRS1H-S-24VDC HRS1HSDC24V 1A 120VAC DIP6 2PcsPower Source : DCTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : HRS1H-S-DC24V relayVoltage : 24V
  • Relays / Circuit Opening
Manufacturer Generic
Item model number KIMLIIEOX
Product Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches; 1.76 ounces
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
57 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (49)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)